Εισήγηση με θέμα: “Πρώτες Βοήθειες” για τη Σχολή Γονέων

Στα πλαίσια των μαθημάτων της Σχολής Γονέων, που εισηγείται η κοινωνική μας λειτουργός κα Αγγελική Πασσαλίδου, πραγματοποιήθηκε την 1η Ιανουαρίου και 5η Φεβρουαρίου 2019 ενημέρωση με θέμα “Πρώτες Βοήθειες”.

Η νοσηλεύτρια του σχολείου μας κα Ελένη Σμυρλή ανέλαβε να παρουσιάσει το παραπάνω θέμα στη σχολή γονέων, στο πλαίσιο του προγράμματος αγωγής υγείας στο σχολείο από την ΕΝΕ.

Οι γονείς, που παρακολούθησαν την εισήγησή της, είναι πλέον σε θέση να αντιμετωπίσουν περιπτώσεις όπως μια ρινορραγία, ένα τραύμα, ένα έγκαυμα, μια ηλεκτροπληξία και σειρά άλλων θεμάτων. Την ευχαριστούμε από καρδιάς για την προσπάθειά της.

“Η γνώση είναι δύναμη!  Η δύναμη είναι ελπίδα! Η ελπίδα είναι χαρά! Σας ευχαριστούμε θερμά για τα 9 χρόνια ανταπόκρισής σας στο πρόγραμμα της Σχολής Γονέων!”

Η κοινωνική λειτουργός,

Αγγελική Πασσαλίδου