‘Εναρξη της νέας σχολικής χρονιάς

Σήμερα Τρίτη 11 Σεπτεμβρίου 2018, στον προαύλιο χώρο του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού τελέσθηκε ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά 2018-2019, από τον π. Παύλο, εφημέριο του Ι. Ν. Αγίου Στυλιανού Κορυδαλλού.

Ο Διευθυντής του Σχολείου, κος Ηρακλής Παληάς, καλωσόρισε τους μαθητές και τους γονείς τους και τους ενημέρωσε σχετικά με τη φοίτηση, τη μεταφορά και τη σίτιση των μαθητών.

Μας τίμησαν με την παρουσία τους και ευχήθηκαν «καλή σχολική χρονιά» στους μαθητές και τους γονείς τους η κα Διακάτου Μαρία, Αντιδήμαρχος Πρασίνου, ο κος Αρώνης Απόστολος εκπρόσωπος της Δημοτικής παράταξης «Δήμος για όλους» και ο κος Χρουσαλάς Νικόλαος, Δημοτικός Σύμβουλος της δημοτικής παράταξης «Εδώ Κορυδαλλός».

Ευχόμαστε καλή αρχή και καλή σχολική χρονιά!!