ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΣΕ ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες

Την Τετάρτη 9 Μαΐου 2018 στις 6 το απόγευμα το σχολείο μας συμμετέχει στην ΗΜΕΡΙΔΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟΠΟΙΗΣΗΣ «ΑΓΑΠΩ & ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΩ ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΜΟΥ», που διοργανώνει η Διεύθυνση Πάρκων και Κηποτεχνίας του Δήμου Κορυδαλλού. Η ημερίδα θα γίνει στο Δημαρχείο Κορυδαλλού, αίθουσα Δημοτικού Συμβουλίου (διεύθυνση: Γρηγόρη  Λαμπράκη 240).

Η κοινωνική λειτουργός του σχολείου μας κα Αγγελική Πασσαλίδου  θα παρουσιάσει τις δράσεις που έγιναν στο 1ο Ειδικό Σχολείο Κορυδαλλού με το πρόγραμμα της «ΦΥΤΙΚΗΣ ΑΝΑΜΟΡΦΩΣΗΣ», της «ΒΙΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝΘΟΦΥΤΕΥΣΗΣ» και της θεωρητικής προσέγγισης περί «ΦΥΣΙΚΟΥ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ».

Θα χαρούμε πολύ να έρθετε με τα παιδιά σας στην ημερίδα και αν μπορείτε να φέρετε και τα γλαστράκια με τις αλόες.

Σας ευχαριστούμε.