Το παραμύθι μας

PARAMYTHI
Το παραμύθι μας

Μαθητές της Μέσης και Ανώτερης Βαθμίδας του 1ου Ειδικού ΔΣ Κορυδαλλού διδάχθηκαν, έπαιξαν, ζωγράφισαν, συζήτησαν, για κάποια από τα Ολυμπιακά και Παραολυμπιακά αθλήματα, καθώς και για τα Ολυμπιακά Ιδεώδη.

Αποτέλεσμα της καινούργιας γνώσης και καρπός ομαδικής δουλειάς είναι το παραμύθι που δημιούργησαν. Ελπίζουμε, όσοι το διαβάσετε, να ευχαριστηθείτε την ανάγνωσή του, όσο ευχαριστηθήκαμε εμείς κατά τη συγγραφή του.

Με το παραμύθι αυτό το σχολείο μας συμμετέχει στο διεθνή διαγωνισμό μαθητικής δημιουργίας με θέμα: «Σχολικός αθλητισμός – Συμμετέχω και μαθαίνω τα Ολυμπιακά Ιδεώδη μέσα από τα Ολυμπιακά και τα Παραολυμπιακά αθλήματα».

Ευχαριστούμε το Εθνικό Τυπογραφείο για την ευγενική προσφορά της εκτύπωσης και της βιβλιοδεσίας της πρώτης έκδοσης του παραμυθιού μας.

Όσοι ενδιαφέρεστε να προμηθευτείτε το παραμύθι μας «Η μπάλα που ονειρευόταν να γίνει…» επικοινωνήστε με το σχολείο.