Καλή Σχολική Χρονιά!

Μόλις ολοκληρώθηκε ο καθιερωμένος Αγιασμός στο σχολείο μας, ο οποίος σηματοδοτεί την έναρξη της νέας σχολικής  χρονιάς 2015-2016. Παραβρέθηκαν παλιοί και νέοι μαθητές,  συνοδευόμενοι από τους γονείς τους. Ο Δήμαρχος Κορυδαλλού κος Σταύρος Κασιμάτης, η δημοτική σύμβουλος του Δήμου Κορυδαλλού κα Διακάτου Μαρία, ο κος Βαγγέλης Αυγουλάς, επικεφαλής της νεολαίας του Πανελληνίου Συνδέσμου Τυφλών και η πρόεδρος του συλλόγου γονέων του σχολείου μας, κα Γάτου Φωτεινή, ευχήθηκαν καλή σχολική χρονιά στους μαθητές.

Ο Δήμαρχος Κορυδαλλού ευχήθηκε σε όλους υγεία και δύναμη και μια νέα χρονιά γεμάτη έμπνευση, δημιουργία και πρόοδο. Επίσης, τόνισε ότι ο Δήμος Κορυδαλλού αγωνίζεται για την ολοκλήρωση της κατασκευής του νέου κτιρίου του 1ου Ειδικού Δημοτικού Σχολείου Κορυδαλλού στην οδό Σταματοπούλου, ένα αίτημα χρόνων το οποίο γίνεται πραγματικότητα ύστερα από τις συντονισμένες πιέσεις και διεκδικήσεις του Δημάρχου μας.

Ευχαριστούμε το ζαχαροπλαστείο Δασκαλάκης για το γλυκό κέρασμα προς τους μαθητές μας.

Ο διευθυντής και το προσωπικό του σχολείου σας ευχόμαστε με τη σειρά μας Καλή Σχολική Χρονιά!