Καλώς ήρθες καινούργια χρονιά – Κοπή πίτας

Καλημέρα σε όλους τους αναγνώστες μας. Χρόνια Πολλά και καλή χρονιά. Ευχόμαστε ολόψυχα υγεία, ευτυχία και ευημερία σε όλους τους ανθρώπους.

Τα σχολεία έχουν ανοίξει εδώ και λίγες μέρες και οι μαθητές μας γύρισαν γεμάτοι ενέργεια και όρεξη για μάθηση.

Χθές, 14/1/2014 πραγματοποιήθηκε η καθιερωμένη κοπή πίτας τόσο για τους μαθητές όσο και για τους συναδέλφους του πρώτου ειδικού σχολείου και νηπιαγωγείου. Οι  βασιλόπιτες ήταν προσφορά του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων που ευχαριστούμε πολύ.

Το τυχερό φλουρί κέρδισε η μαθήτρια Ηλιάννα και της ευχόμαστε πάντα τύχη στη ζωή της ενώ για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το φλουρί ανάμεσα στους συναδέλφους το κερδίζει η κα. Ζαχαρένια στην οποία επίσης  ευχόμαστε τύχη και ευημερία. Ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων φρόντισε με μεγάλη χαρά να δοθεί απο ένα όμορφο αναμνηστικό δωράκι για τις τυχερές της χρονιάς.