Εικαστική παρέμβαση στο σχολείο μας

Με χαρούμενες ζωγραφιές  οι εκπαιδευτικοί κα Στάμη & κος Ανδρέας,  πρότειναν να διακοσμήσουμε και να κάνουμε πιο όμορφο και πιο χαρούμενο το χώρο του σχολείου μας. Όλοι συμφωνήσαμε με την πρότασή τους και έτσι το Σάββατο 30/3/2013 μια  ομάδα ‘καλλιτεχνών”  εκπαιδευτικών μας ανέλαβε δράση.  Με ενθουσιασμό και πολύ μεράκι, βάζοντας χρώματα και το καλλιτεχνικό τους ταλέντο, κατάφεραν  να ζωντανέψουν  τα σκίτσα,  που η κα Στάμη είχε σχεδιάσει στις εξωτερικές επιφάνειες του σχολείου. Μέχρι το απόγευμα του Σαββάτου ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση της εικαστικής παρέμβασης. Έτσι το πρωί της Δευτέρας 1ης  Απριλίου 2013 μια  ευχάριστη έκπληξη περίμενε τους μαθητές μας, όταν  είδαν για πρώτη φορά τις ζωγραφιές που έγιναν και άλλαξαν την εικόνα του αγαπημένου τους σχολείου, κάνοντάς το ομορφότερο.

Παρουσίαση  με τις ζωγραφιές και  τη  μουσική από το τραγούδι  μας