Σήμερα γιορτάσαμε την Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού! Τα παιδιά του σχολείου μας συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες με τα παιδιά του 2ου Δημοτικού Αρκαλοχωρίου.
Πρόγραμμα Διατροφής
Με τη βιωματική μέθοδο, οι μαθητές του προγράμματος της Διατροφής, έμαθαν να φτιάχνουν υγιεινά εδέσματα και πρωινό. Ψώνισαν τα κατάλληλα υλικά και δημιούργησαν νοστιμότατα τρουφάκια με ταχίνι, βρώμη και καρύδα, αλλά και φέτες με φυστικοβούτυρο ή ταχίνι, μέλι και μπανάνα!! Ήταν όλα πεντανόστιμα και φυσικά υγιεινά!!
Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού
Με αφορμή την Πανελλήνια Ημέρα Αθλητισμού, τα παιδιά του σχολείου μας συμμετείχαν σε αθλητικές δραστηριότητες με τα παιδιά του 2ου Δημοτικού Αρκαλοχωρίου. Ευχαριστούμε ιδιαιτέρως και τον Παραολυμπιονίκη Μαλακόπουλο Στέλιο που μας τίμησε με την παρουσία του, μοιράστηκε με τα παιδιά την εμπειρία και τις γνώσεις του και αγωνίστηκε μαζί τους!
Επίσκεψη στο 1ο Νηπιαγωγείο Αρκαλοχωριου
Επισκεφθήκαμε το σχολείο της καρδιάς μας.. Το σχολείο που μας φιλοξένησε , όταν ήρθαμε αντιμέτωποι με τον φονικό σεισμό! Ζυμώσαμε τσουρεκάκια και παίξαμε πασχαλινά παιχνίδια! Ένα ακόμα ευχαριστώ για την αγάπη και την στήριξη σας σε όλους εμάς τους εκπαιδευτικούς και στους μαθητές μας!!
Καλές γιορτές!
Καλό Πάσχα!