Στα πλαίσια ενδοσχολικής επιμόρφωσης του εκπαιδευτικού προσωπικού , στις 22 Μαρτίου διοργανώθηκαν από τον Διευθυντή του σχολείου κ. Λάμπρο Αγγέλη δύο επιμορφωτικά σεμινάρια . Το πρώτο θέμα με τίτλο « Ελληνική Νοηματική Γλώσσα – Βασικές Αρχές Διδασκαλίας» παρουσίασε η κα Πέρσα Διονυσίου – Δασκάλα Ειδικής Αγωγής – ΕΝΓ ενώ το δεύτερο θέμα παρουσίασε η κοινωνική λειτουργός κα Τσώνη Πολυξένη και αφορούσε τη «Σχολική Διαρροή – Ευάλωτες Κοινωνικές Ομάδες» . Τις επιμορφωτικές εργασίες παρακολούθησε και το προσωπικό του συστεγαζόμενου Ειδικού Νηπιαγωγείου “Μαρία Δημάδη”.