Φίλοι δι’ αλληλογραφίας

Με μεγάλη χαρά ξεκινήσαμε να αλληλογραφούμε με μαθητές από το 1ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Τρικάλων. Μέσω τηλεδιάσκεψης γνωριστήκαμε και ανταλλάξαμε πληροφορίες για τα σχολεία μας και τον τόπο μας. Ακούσαμε και τραγουδήσαμε όλοι μαζί αγαπημένα τραγούδια των παιδιών. Γράψαμε το πρώτο μας γράμμα, ετοιμάσαμε ευχετήριες κάρτες και ζωγραφιές και τα στείλαμε με το ταχυδρομείο στους φίλους μας στα Τρίκαλα. Τα παιδιά απόλαυσαν την διαδικασία και  η καλύτερη στιγμή μας ήταν όταν έφτασε το γράμμα των φίλων μας στα χέρια μας!
Οι καινούριοι μας φίλοι μας έστειλαν υπέροχες ζωγραφιές καθώς και χάρτη με τα αξιοθέατα της πόλης τους! Ευχαριστούμε πολύ την κ. Χαρά, την κ. Βέρα και τον κ. Γιώργο από το 1ο Ειδικό Δημοτικό  Σχολείο Τρικάλων για την έναρξη αυτής της όμορφης συνεργασίας.

IMG 20240415 121019 image 12