Γνωριμία με το επάγγελμα του αστυνομικού

Ξεκινώντας τον Δ΄ Κύκλο Εργαστηρίων Δεξιοτήτων “Γνωριμία με τα Επαγγέλματα” το σχολείο μας πραγματοποίησε μια εκπαιδευτική – ενημερωτική δράση με στόχο τη γνωριμία με το επάγγελμα του αστυνομικού και την ενημέρωση των μαθητών για μέτρα ασφάλειας και προστασίας. Το σχολείο μας επισκέφθηκε κλιμάκιο του Αστυνομικού Τμήματος Γυθείου  και ενημέρωσε τους μαθητές μας για τρόπους προστασίας των πολιτών. Οι μαθητές είδαν από κοντά τα υπηρεσιακά οχήματα της Ελληνικής Αστυνομίας και  καλλιεργήθηκε το  αίσθημα της  εμπιστοσύνης και της ασφάλειας. Το σχολείο μας επισκέφτηκαν οι κύριοι Βασιλάκος Γεώργιος , Αστυνόμος Β΄, Διοικητής της Αστυνομίας Γυθείου και Μαυροειδόγγονας Στυλιανός, Υπαρχιφύλακας. Τους ευχαριστούμε θερμά!

image 1712756738114 image 1