ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΟΥ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΑΣ

Στο πλαίσιο της ενημέρωσης και ευαισθητοποίησης των μαθητών μας για τη στοματική υγιεινή και την υγεία των δοντιών, επισκέφθηκε το Σχολείο μας  ο οδοντίατρος κ. Σούρλας Σωτήρης.
Ο οδοντίατρος ενημέρωσε τους μαθητές για το σωστό τρόπο διαφύλαξης της στοματικής υγιεινής και τον σωστό τρόπο βουρτσίσματος των δοντιών.

Οι μαθητές/τριες  και ο Σύλλογος Διδασκόντων του σχολείου μας εκφράζουν τις θερμές ευχαριστίες του στον οδοντίατρο Σούρλα Σωτήρη για τις πολύτιμες οδηγίες και συμβουλές του.

Η θετική ανταπόκριση και το ενδιαφέρον των μαθητών/τριων μας που παρακολούθησαν την εισήγηση του επιβεβαιώνουν την απήχηση που είχε η παρουσία του  στη δράση του σχολείου.

Ευελπιστούμε ότι η συνεργασία μας θα συνεχιστεί και σε άλλες επιμορφωτικές δράσεις