ΠΟΙΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ – ΣΤ2′ ΤΜΗΜΑ – ΑΓΓΛΙΚΑ

Δεκ 202112

Primary school of efxeinoupoli poems 6th grade

Οι μαθητές και οι μαθήτριες του τμήματος Στ2′ γράφουν ποιήματα στα Αγγλικά με θέμα κάτι αγαπημένο τους! Αφού ξεπέρασαν την αρχική έκπληξη μιας τέτοιας ανάθεσης εργασίας, μελέτησαν προσεκτικά τη δουλειά άλλων παιδιών (Παράδειγμα 1, Παράδειγμα 2), το παράδειγμα του βιβλίου και ένα παράδειγμα από την εκπαιδευτικό Αγγλικής Γλώσσας . Έπειτα, έγραψαν τα δικά τους ποιήματα εμπνεόμενοι από τα αγαπημένα τους αντικείμενα! Τα πληκτρολόγησαν οι ίδιοι, σαν εργασία στο σπίτι, σ΄ έναν ηλεκτρονικό τοίχο προκειμένου να μοιραστούν την έμπνευσή τους με άλλους συμμαθητές και άλλες συμμαθήτριές τους και τον κόσμο! Μπορείτε να τον επισκεφθείτε εδώ, να διαβάσετε και να σχολιάσετε ευγενικά τη δουλειά των ποιητών μας!

Μετάβαση στο padlet.com

από κάτω από: Αγγλικά - English, Στ΄Τάξη - 6th Grade| με ετικέτα , , , , , , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΠΟΙΗΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ – ΣΤ2′ ΤΜΗΜΑ – ΑΓΓΛΙΚΑ

Δεκέμβριος 2021

20/4/1941: Ο στρατηγός Τσολάκογλου υπογράφει το πρωτόκολλο συνθηκολόγησης του ελληνικού στρατού με τις γερμανικές δυνάμεις εισβολής.