ΑΓΓΛΙΚΑ Γ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ – ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ

Οκτ 20193

English Classroom – Primary School of Efxeinoupoli

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και των μαθητριών της Γ’ Τάξης,

Σας ευχαριστώ και από εδώ για τη σημερινή προσέλευση στην ενημέρωση για το μάθημα των αγγλικών και παραθέτω εδώ τους συνδέσμους που σας παρουσίασα και θα σας φανούν χρήσιμοι καθ’ όλη τη διάρκεια της χρονιάς:

Το βιβλίο των αγγλικών θα το βρείτε σε διαδραστική / εμπλουτισμένη μορφή κάνοντας κλικ εδώ! Όπως είπαμε και στη συνάντηση, θα μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε ηχητικό και οπτικοακουστικό υλικό που χρησιμοποιείται και μέσα στην τάξη, αλλά και σε επιπλέον διαδραστικές δραστηριότητες εμπέδωσης και επανάληψης. Για να βρεθείτε στη σελίδα του μαθήματος στο οποίο βρισκόμαστε, παρακαλώ χρησιμοποιήστε το αναδυόμενο μενού πάνω δεξιά!

Αν πάλι θέλετε να εκμεταλλευτείτε τις δυνατότητες του Ψηφιακού Σχολείου για τα υπόλοιπα μαθήματα της Γ’ Δημοτικού, μπορείτε να κάνετε κλικ εδώ και να επιλέξετε το βιβλίο που σας ενδιαφέρει!

Επίσης, στην παρούσα σελίδα μπορείτε να βρείτε χρήσιμα εκπαιδευτικά λογισμικά του Υπουργείου Παιδείας για όλα τα μαθήματα στη δεξιά στήλη, όπως επίσης και συντόμευση που σας οδηγεί στο Ψηφιακό Σχολείο!

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τη συνεργασία!

Με εκτίμηση,

Βιβή Χαμηλού

(εκπαιδευτικός Αγγλικής Γλώσσας)

Ένα Σχόλιο στο άρθρο

“ΑΓΓΛΙΚΑ Γ’ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ – ΧΡΗΣΙΜΟΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ”

1. 1 Δεκεμβρίου, 2020 στις 08:54       Μαρια καλαρυτη Έγραψε:

Ευχαριστω πολυ με βοηθησατε πληρως και θα ηθεπα να σας πω οτι θα ξαναμπω σε αυτη την ιστοσελιδα.

Οκτώβριος 2019

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.