ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΑΧΡΗΣΤΑ, Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ

Οκτ 201815

Τη φετινή σχολική χρονιά γίνεται μια προσπάθεια να εμπλουτίσουμε και να αξιοποιήσουμε τη δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου μας κατά τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Τα βιβλία που διαθέτουμε αυτή τη στιγμή είναι λίγα, ως επί το πλείστον παλιά και τα περισσότερα έχουν ήδη διαβαστεί από τα μεγαλύτερα παιδιά του σχολείου.

Σε περίπτωση που διαθέτετε παραμύθια, λογοτεχνικά βιβλία, παλζ ή/και επιτραπέζια παιχνίδια που απευθύνονται σε παιδιά ηλικίας δημοτικού, είναι σε καλή κατάσταση και δεν τα χρειάζεστε πια, παρακαλούμε να συμβάλλετε στην προσπάθειά μας αυτή. Γράψτε μας πίσω από το εξώφυλλο μια αφιέρωση, το ονοματεπώνυμό σας και τη χρονολογία. Μετά από χρόνια, τα βιβλία που μας δωρίζετε σήμερα, θα είναι εκεί για να θυμίζουν σε όλους πόσα πολλά μπορούμε να καταφέρουμε αν προσπαθούμε όλοι μαζί για το καλύτερο!

Για περισσότερες πληροφορίες ή διευκρινίσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας στο τηλέφωνο 24220-21641.

Οι υπεύθυνες εκπαιδευτικοί,

Σούρλα Μαρία και Αμβράζη Αλεξάνδρα

από κάτω από: Τα Νέα του Σχολείου - School News| με ετικέτα , , ,  |  | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ ΑΧΡΗΣΤΑ, Ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ ΘΗΣΑΥΡΟΣ

Οκτώβριος 2018

18/4/1951: Γαλλία, Γερμανία, Ιταλία, Βέλγιο, Ολλανδία και Λουξεμβούργο υπογράφουν στο Παρίσι την ιδρυτική πράξη της Ευρωπαϊκής Κοινότητας ʼνθρακα και Χάλυβα (ΕΚΑΧ), προπομπό της Ευρωπαϊκής Ένωσης.