Συλλόγος Γονέων και Κηδεμόνων, Σχετικά με τη Γεν.Συνέλευση 10/10/13

Ανακοίνωση συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Η   γενική συνέλευση του συλλόγου ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ του 1ου  Δημοτικού Σχολείου Ευκαρπίας,  που πραγματοποιήθηκε στις  10 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2013 σηματοδοτεί  ένα νέο ξεκίνημα εθελοντικής εργασίας,  στο δρόμο που <<χάραξε>> ο σύλλογος ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ, θέτοντας πολλοί γονείς τον εαυτό τους στην διάθεση του σχολείου μας. Βοηθούν έμπρακτα  όποτε τους ζητηθεί, στις δράσεις του συλλόγου αλλά και του  σχολείου . Ζωντανό παράδειγμα προς μίμηση και για τα άλλα σχολεία είναι ο αξιοζήλευτος εθελοντισμός που δείχνουν στην ετοιμασία του φαγητού των παιδιών του ολοήμερου σχολείου, στον καθαρισμό του χώρου και σε παρεμφερείς δουλειές, πάντα κάτω από τις οδηγίες του διευθυντή και των εκπαιδευτικών μας. Τους ευχαριστούμε πολύ μέσα από τα βάθη της καρδιάς μας  επειδή δείχνουν πραγματικά   σε όλους μας το <<δρόμο>> της αγάπης και της αρωγής.

Με τιμή,

Ο Πρόεδρος του Συλλόγου

ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

Κατηγορίες: Σύλλογος Γονέων. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.