ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Αγαπητοί γονείς/ κηδεμόνες,

Είναι σε εξέλιξη οι προσπάθειες όλων μας να έρθουμε σε επαφή με τους μαθητές μέσω της ασύγχρονης εκπαίδευσης . Ευχαριστούμε κι εσάς για τη συνεργασία  και τους μαθητές για την άμεση ανταπόκρισή τους.

Θα ξεκινήσουν και τα μαθήματα μέσω σύγχρονης εκπαίδευσης (όσο αυτό είναι εφικτό ) όπου  οι μαθητές θα έχουν τη δυνατότητα  να έρθουν σε επαφή με τους εκπαιδευτικούς .

Παραθέτω τον σύνδεσμο για να εγκαταστήσετε το πρόγραμμα webex cisco  με το οποίο θα δουλέψουμε.

Στην συνέχεια θα ενημερωθείτε από τους εκπαιδευτικούς που θα ακολουθήσουν αυτό τον τρόπο διδασκαλίας  και θα σας αποσταλεί το λινκ τους για να μπαίνετε στο μάθημά τους καθώς και η ώρα.

Θα συνταχθεί πρόγραμμα από το σχολείο.

Τα μαθήματα στην αρχή θα έχουν επαναληπτικό χαρακτήρα οπότε μην σας δημιουργεί άγχος το γεγονός ότι κάποιοι αντιμετωπίζετε τεχνικές δυσκολίες και δεν μπορείτε να ανταποκριθείτε. Σιγά σιγά θα ενταχθούν όλοι οι μαθητές στην νέα εκπαιδευτική πραγματικότητα.

Οτιδήποτε χρειαστείτε είμαστε στη διάθεσή σας .

Η Δ/ντρια του Σχολείου