Εκδηλώσεις Εορτασμού 25ης Μαρτίου

Αγαπητοί γονείς /κηδεμόνες ,

Την Παρασκευή 22/03/2019 τα παιδιά θα έρθουν στο σχολείο κανονικά χωρίς τσάντες .  Η γιορτή που έχουν ετοιμάσει τα παιδιά της Ε΄και ΣΤ΄ τάξης  θα ξεκινήσει στις 9:00π.μ

Το Ολοήμερο δεν θα λειτουργήσει . Ώρα αποχώρησης :10:00 π.μ . Φροντίστε να παραλάβετε τα παιδιά σας εγκαίρως.

Την Κυριακή 24/03/2019  τα παιδιά που έχουν ποίημα για την εξέγερση των  Ντρέδων να βρίσκονται στο Άνω Δώριο (Σουλιμά ) στις 11:30 π.μ

Την Δευτέρα 25/03/2019  τα παιδιά θα προσέλθουν στο σχολείο στις 9:30 π.μ  όπου με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών θα μεταβούν στην εκκλησία. Θα ακολουθηθεί το πρόγραμμα εορτασμού που έχει αποσταλεί από το Δήμο Οιχαλίας. Θα παραλάβετε τα παιδιά σας από την πλατεία μετά το πέρας των εκδηλώσεων. Φροντίστε τα παιδιά να είναι κατάλληλα ντυμένα για  την παρέλαση ( παραδοσιακές φορεσιές αν διαθέτουν διαφορετικά μπλε παντελόνι για τα αγόρια,μπλε φούστα για τα κορίτσια και λευκό πουκάμισο ή μπλούζα .)

Ευχαριστώ για την συνεργασία.

Η Δ/ντρια του Σχολείου