Αρχική » Χωρίς κατηγορία » ΚΑΤΕΠΕΙΓΟΝ-ΠΑΡΟΧΗ ΔΙΕΥΚΡΙΝIΣΕΩΝ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΟΜΙΣΗ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΗΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΚΑΡΤΑΣ

Διεύθυνση: Σάμου & Ζαλόγγου - Δίλοφο Βάρης
Τηλ.: 2108955154
Email: mail@dim-dilof.att.sch.gr

Σε συνέχεια των ανωτέρω αναφορικά με την εφαρμογή του υποχρεωτικού μέτρου του διαγνωστικού ελέγχου νόσησης (δωρεάν αυτοδιαγνωστικός έλεγχος) από τον COVID-19, και σε συνέχεια ερωτημάτων που τέθηκαν στην υπηρεσία μας, σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με τα ανωτέρω οι γονείς/κηδεμόνες οφείλουν να επισκεφτούν την ηλεκτρονική πλατφόρμα self-testing.gov.gr προκειμένου να
υποβάλουν τα αποτελέσματα του διαγνωστικού τεστ.

Σε περίπτωση αδυναμίας εκτύπωσης της σχολικής κάρτας COVID 19 για τους μαθητές οι γονείς συμπληρώνουν και υπογράφουν χειρόγραφα το σχετικό παράρτημα. Αυτή η χειρόγραφη συμπλήρωση δεν αναιρεί την υποχρέωση υποβολής του αποτελέσματος του self test στη σχετική πλατφόρμα. Ως εκ τούτου  στη χειρόγραφη εκδοχής της οι γονείς/κηδεμόνες θα πρέπει είτε να αναγράφουν τους σχετικούς κωδικούς που προκύπτουν από την υποβολή του αποτελέσματος στην πλατφόρμα (ΠΑΝΩ ΑΡΙΣΤΕΡΑ) ή θα πρέπει να είναι σε θέση να επιδείξουν τη σχετική υποβολή και τον σχετικό κωδικό ,με κάθε πρόσφορο τρόπο , στη σχολική μονάδα και κατόπιν συνεννόησης με το σχολείο.

Μάιος 2021
« Απρ   Ιούν »