Δημοσιεύθηκε στην Σχ.Έτος 2015-2016, Τελευταία νέα

ΕΠΕΤΕΙΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Την Τρίτη, 27 Οκτωβρίου, το σχολείο μας διοργάνωσε την καθιερωμένη γιορτή για τη μεγάλη επέτειο του ΟΧΙ!

Πρωταγωνιστές ήταν οι μαθητές της Τρίτης και Τετάρτης Δημοτικού, οι οποίοι  με την καθοδήγηση των δασκάλων τους, ανέλαβαν να ζωντανέψουν με το θεατρικό και τα τραγούδια τους τις μνήμες εκείνων των ημερών, που η πατρίδα μας έγραψε χρυσές σελίδες τόσο στη δική της όσο και στην παγκόσμια ιστορία.

γιορτή 28η Οκτωβρίου
γιορτή 28ης Οκτωβρίουγιορτή 28η Οκτωβρίουγιορτή 28ης Οκτωβρίουγιορτή 28η Οκτωβρίουγιορτή 28ης Οκτωβρίουγιορτή 28η Οκτωβρίουγιορτή 28ης Οκτωβρίουγιορτή 28η Οκτωβρίουγιορτή 28ης Οκτωβρίου

Ανήμερα της 28ης Οκτωβρίου, αφού εκκλησιαστήκαμε, καταθέσαμε το στεφάνι μας και κρατώντας ψηλά τις σημαίες μας, παρελάσαμε με υπερηφάνεια, προς τιμήν των ηρώων του έπους του 1940!

κατάθεση στεφάνων
κατάθεση στεφάνωνκατάθεση στεφάνωνκατάθεση στεφάνωνπαρέλαση παρέλασηπαρέλασηπαρέλαση

παρέλαση 28ης Οκτωβρίου – Δίκαια

Συγχαρητήρια σε όλους και όλες!!!

Αποτέλεσμα εικόνας για 28η οκτωβρίου 1940 εικόνες