Στις 22 Μαρτίου 2024 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση του σχολείου μας για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου 1821, παρουσία γονέων, εκπαιδευτικών και μαθητών.
Αρχικά, δόθηκαν οι έπαινοι στους μαθητές του σχολείου με την καλύτερη επίδοση και συμπεριφορά. Έπειτα, ακολούθησε η σχολική γιορτή με τη συμμετοχή των μαθητών όλων των τάξεων σε θεατρικά, ποιήματα, τραγούδια και χορούς. Τη χορωδία και τα τραγούδια ανέλαβε ο Διευθυντής του σχολείου κος Μπανος Σπυρίδων, ενώ τα χορευτικά επιμελήθηκε η γυμνάστρια του σχολείου κα Παναγιωτοπούλου Γεωργία. Υπεύθυνες της γιορτής ήταν η κα Αγγέλου Όλγα και η κα Μπικάκη Βασιλεία.
Συνεργάστηκαν όλοι οι εκπαιδευτικοί, δάσκαλοι των τάξεων και οι εκπαιδευτικοί ειδικοτήτων.
Τέλος, η εκδήλωση ολοκληρώθηκε με την απαγγελία του Εθνικού Ύμνου.