εκδήλωση ΔΗΚΕΠΑ

Απρ 201528

MATHITIKO-FESTIBAL-DHMOTIKO-DIAKOPTO   MATHITIKO-FESTIBAL-DHMOTIKO-DIAKOPTO-02

Ενθουσίασαν οι νεαροί συμμετέχοντες στο 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Δημιουργίας στο Αίγιο-Ελληνικός κινηματογράφος επί σκηνής!

Γράφτηκε από τον/την filodimos στις 28 Απριλίου 2015. Κατηγορία Πολιτιστικά

Άφθονο γέλιο χάρισαν οι μαθητές των 13 σχολείων από όλη την Αιγιάλεια που συμμετείχαν στο 3ο Μαθητικό Φεστιβάλ Δημιουργίας που διοργάνωσε η ΔΗ.Κ.ΕΠ.Α. και που φέτος ήταν αφιερωμένο στα 100 χρόνια του Ελληνικού Κινηματογράφου. Χαρακτηριστικές σκηνές από δημοφιλείς ασπρόμαυρες και έγχρωμες ταινίες, προσαρμόστηκαν σε θεατρικά σκετς και παρουσιάστηκαν από τους μαθητές, που ξεδίπλωσαν το υποκριτικό τους ταλέντο υπό την καθοδήγηση εκπαιδευτικών και γονέων. Δεν έλειψαν και τα πασίγνωστα τραγούδια και χορευτικά, που ξεσήκωσαν τους θεατές οι οποίοι κατέκλυσαν το Σαββατοκύριακο 25 και 26 Απριλίου τον κινηματογράφο “Απόλλωνα” για να απολαύσουν το φεστιβάλ.

Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες:

«ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ ΣΤΟ ΘΡΑΝΙΟ»
ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ: ΣΙΑΜΕΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ: Α2-Καραχάλιου Ζωή – Ερασμία, Κουράκου Μάρθα, Λέπουρι Λάουρα, Μητσόπουλος Νικόλαος, Μούλαϊ Έντρι, Μούστος Ιωάννης, Ξυνού Κωνσταντίνα, Παπανδρέου Ταξιάρχης, Πάσχου Κωνσταντίνα, Ράνγκα Δημήτριος, Σπανού Κωνσταντίνα, Φλογεράς Βασίλειος, Χριστόπουλος Χρήστος.

«Η ΝΕΡΑΪΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙ»
ΥΠΕΥΘΥΝΟΙ ΟΜΑΔΑΣ: ΔΑΒΒΕΤΑ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΤΣΙΜΑ
ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΜΑΘΗΤΕΣ: Αναστασοπούλου Βασιλική, Ανδρικόπουλος Σπύρος, Αλεξοπούλου Έλλη, Βούλγαρης Βασίλειος, Γεωργαντόπουλος Γεώργιος, Γεωργαντόπουλος Σπύρος, Καϊάφα Μαριλίνα-Χριστίνα, Καραντώνη Ελένη, Καψάλης Παναγιώτης, Κεφαλωνίτης Αργύρης, Κεφαλωνίτη Μαρία, Κουμπέτσου Αγγελική- Ελένη, Λελούδα Αγγελική- Άννα, Μάρη Χριστίνα, Μαυρογιάννης Ελευθέριος, Μελισσιώτης Αργύριος, Παππά Κυριακή.

από κάτω από: Εκδηλώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο εκδήλωση ΔΗΚΕΠΑ