Τιμητική διάκριση για το σχολείο μας

Μαρ 201526

Οι Ε1 και Στ1 τάξεις  του σχολείου μας συμμετείχαν στο διαγωνισμό μαθητικής ζωγραφικής για τις Ανανεώσιμες Πηγές Ενέργειας (Α.Π.Ε) με θέμα: «Η πόλη των Α.Π.Ε», στέλνοντας δύο ομαδικά έργα. Το σχολείο μας διακρίθηκε καθώς η ομαδική ζωγραφιά της Στ1 τάξης πήρε το πρώτο βραβείο. Η βραβευμένη ζωγραφιά θα γίνει αφίσα και θα μοιραστεί σε όλα τα δημοτικά σχολεία του νομού Αχαΐας στα πλαίσια της Περιβαλλοντικής αγωγής.

Το διαγωνισμό διοργάνωσε το Τμήμα Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Αχαΐας σε συνεργασία με την ENEL GREEN POWER HELLAS.  OLYMPUS DIGITAL CAMERA BeFunky_APE 012.jpg

Υπεύθυνες δασκάλες Ε1 Τσιμά Χαραλαμπία, ΣΤ1 Δαββέτα Έλενα

Υπεύθυνη Περιβαλλοντικής Εκπαίδευσης Σακοβέλη Πηνελόπη

από κάτω από: Δραστηριότητες - Προγράμματα, Ε1, ΣΤ1| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Τιμητική διάκριση για το σχολείο μας