Βοήθεια προς τους πληγέντες του Δήμου Καρδίτσας

Οκτ 20201

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων του Δημοτικού Σχολείου Δεσφίνας συγκεντρώνουμε έως και την Κυριακή 11/10/2020 βοήθεια για το Κοινωνικό Παντοπωλείο της Καρδίτσας, βοήθεια την οποία θα διανείμει το Κοινωνικό Παντοπωλείο στους πληγέντες από τον μεσογειακό τυφώνα κατοίκους της Καρδίτσας και των γύρω περιοχών. Λόγω των υγειονομικών πρωτόκολλων του ΕΟΔΥ δεν μπορούμε να συγκεντρώσουμε τα είδη στο   σχολείο.

Χώροι συγκέντρωσης

• Το Λογιστικό-Ασφαλιστικό Γραφείο Φαράντου Λεμονιά από 10:00 πμ έως 13:00 μμ
  • και τα Σούπερ Μάρκετ: Δροσερός Κωνσταντίνος και Λινάρδου Σταυρούλα

Τα είδη που συγκεντρώνουμε είναι: Τρόφιμα  όπως Νερό, Μακαρόνια-Όσπρια, Γάλα εβαπορέ, Κονσέρβες,  Δημητριακά, Λάδι, Καφές, Πελτέδες κ.α.

Καθώς και Κλινοσκεπάσματα και  Πετσέτες (παρακαλούμε καινούρια ή μεταχειρισμένα αλλά πλυμένα και καλά συσκευασμένα)

Φορείς που συμμετέχουν στη δράση:

Σύλλογος Γονέων και Διδασκόντων Δημοτικού Σχολείου Δεσφίνας, Δημοτικό Σχολείο Αντίκυρας, Δημοτικό Σχολείο Άσπρων Σπιτιών, Ενορία Αγίου Νικολάου Αντίκυρας, Ενορία Αγίων Αγίων Πάντων Άσπρων Σπιτιών και η Αλλοτροπία

Η δραστηριότητα εντάσσεται  στον τρίτο Θεματικό άξονα των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων: ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ  ΚΑΙ  ΕΝΕΡΓΩ

Οκτώβριος 2020