Συγχαρητήρια για τη διάκριση των παιδιών στο στίβο !

Μάι 202430

Περήφανους μας έκαναν τα παιδιά της  Δ’ και της Γ’ τάξης του Σχολείου με τη συμμετοχή και τις διακρίσεις τους στους σχολικούς αγώνες Κλασσικού Αθλητισμού.  Στο στάδιο της Άμφισσας την προηγούμενη Παρασκευή συναγωνίστηκαν με μαθήτριες και μαθητές γειτονικών σχολείων και με την προσπάθεια και τον ενθουσιασμό τους κέρδισαν  πολλές  νίκες!!

Στέλλα Σφύριγμα blur

παναγιώτα V     Οι μικροί μας αθλητές κέρδισαν μετάλλεια στο τρέξιμο στο άλμα εις μήκος και στη σκυταλοδρομία!στάδιο όλοι πλάτη V 1τρέξιμο εκκίνηση blur V 1τρέξιμο αγόρια Vολέσια βλθρ

Κυρίως όμως κέρδισαν την ικανοποίηση που φέρνει ο αγώνας με τον εαυτό μας για να πάει ένα βήμα πιο πέρα στην προσωπική  του  εξέλιξη  ο καθένας!

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στην εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής !

run woth your heartαρχείο λήψης 2

Μάιος 2024

Σαν σήμερα

24/6/1894: H νεοσύστατη Διεθνής Ολυμπιακή Επιτροπή, με πρόεδρο τον Δημήτριο Βικέλα, αποφασίζει ότι οι Ολυμπιακοί Αγώνες θα διεξάγονται κάθε τέσσερα χρόνια, αρχής γενομένης στην Αθήνα το 1896.

European Radio Logo

Kατηγορίες