Ο Δήμαρχος Δελφών στο σχολείο μας

Σεπ 201622

3Σήμερα, Πέμπτη 22 Σεπτεμβρίου, επισκέφθηκε το σχολείο μας ο Δήμαρχος Δελφών  κ. Παναγιωτόπουλος Αθανάσιος. Τον κ. Δήμαρχο συνόδευαν ο Αντιδήμαρχος  Δήμου Δελφών κ. Μίχος Νεκτάριος και ο Πρόεδρος της Δ.Ε. Ενότητας Δεσφίνας κ. Καλιακούδας Χαράλαμπος. Έγινε θερμά δεκτός από το Διευθύντρια του σχολείου, το Σύλλογο Διδασκόντων και φυσικά από τους μαθητές. Ο Δήμαρχος απευθύνθηκε με ζεστό τρόπο στους εκπ/κούς και στους μαθητές όλων των τάξεων και συνομίλησε μαζί τους, δίνοντας συμβουλές και απαντώντας στα ερωτήματα και τα αιτήματά τους.

Περιηγήθηκε σε όλους τους χώρους του διδακτηρίου μας και ενημερώθηκε για τις ανάγκες κατασκευής, αντικατάστασης, βελτίωσης και εκσυγχρονισμού των υποδομών της σχολικής μας μονάδας. Το ειλικρινές ενδιαφέρον και η αμεσότητα του, αποδεικνύουν έμπρακτα ότι ο τομέας της Παιδείας αποτελεί μόνιμη προτεραιότητα του.  Τέλος μετά τη δίωρη παραμονή του στο σχολείο, υποσχέθηκε ότι θα μας επισκεφτεί σύντομα το επόμενο διάστημα.

Σεπτέμβριος 2016