Γιορτή Λήξης Σχολικού Έτους 2012-13

Την Τετάρτη 12 Ιουνίου έγινε στο προαύλιο του σχολείου μας η Γιορτή Λήξης του σχολικού έτους 2012-13, με την συμμετοχή όλων των μαθητών μας. Την γιορτή παρακολούθησαν όλοι οι εκπαιδευτικοί του σχολείου, οι γονείς των μαθητών μας και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων. Η γιορτή στέφθηκε με μεγάλη επιτυχία, παρά την απειλή της βροχής, και όλα τα παιδιά του σχολείου μας έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους. Οι εκπαιδευτικοί Φυσικής Αγωγής Λένα Βούζα και Τασούλα Καριπίδου με πολύ κόπο και φροντίδα ετοίμασαν το πρόγραμμα της εκδήλωσης, που περιελέμβανε γυμναστικές επιδείξεις, χορευτικά, παιχνίδια κ.α., προσαρμοσμένα το καθένα στην ηλικία και τις δεξιότητες της κάθε τάξης, ενώ παράλληλα οι μαθητές παρουσίασαν μουσικοχορευτικά κομμάτια που ετοίμασαν με την εκπαιδευτικό Μουσικής Ανέζα Σπανοπούλου. Οι μαθητές της ΣΤ’ Τάξης αποχαιρέτισαν με τραγούδι το σχολείο και τους εκπαιδευτικούς τους για το καλοκαίρι και γέμισαν τις “βαλίτσες” τους για το Γυμνάσιο με όμορφες αναμνήσεις!