“Επανέναρξη μαθημάτων”

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

1. Μετά από απόφαση του ΥΠΑΙΘ τα μαθήματα στα Δημοτικά σχολεία θα ξαναρχίσουν τη Δευτέρα 1 Ιουνίου και θα διαρκέσουν μέχρι και την Παρασκευή 26 Ιουνίου. Για λόγους υγειονομικής προστασίας και ασφάλειας των μαθητών μας κάθε τμήμα θα χωριστεί σε δύο υπο-τμήματα και θα λειτουργούν εκ περιτροπής, Δευτέρα-Τετάρτη-Παρασκευή το ένα, Τρίτη-Πέμπτη το άλλο, και την επόμενη εβδομάδα το αντίθετο. Οι μαθητές τοποθετήθηκαν στα υπο – τμήματα σε πλήρη αλφαβητική σειρά. Στο συνημμένο πίνακα που ακολουθεί μπορείτε να δείτε το υπο – τμήμα στο οποίο ανήκει το παιδί σας.
  2. Tη Δευτέρα θα ξεκινήσει κανονικά και η Σίτιση για αυτό θα σας παρακαλούσα να έχουν μαζί τους τα παιδιά σακούλα για να μεταφέρουν το φαγητό.
  3. Το Κυλικείο του σχολείου δεν θα λειτουργήσει μέχρι το τέλος της σχολικής χρονιάς για αυτό θα πρέπει οι μαθητές να έχουν κάθε ημέρα μαζί τους κολατσιό και νερό.

ΥΠΟΤΜΗΜΑΤΑ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΙΝΑΚΑΣ

Κατηγορίες: Α1, Α2, Ανακοινώσεις, Β1, Β2, Γ1, Γ2, Δ1, Δ2, Ε1, Ε2, ΣΤ1, ΣΤ2. Προσθήκη στους σελιδοδείκτες.