Εργαστήριο Δεξιοτήτων Α’ και Δ’ τάξης – Πρόγραμμα κυκλοφοριακής αγωγής

image 50439937

Στα πλαίσια του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων, πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 5/11/2021 πρόγραμμα κυκλοφοριακής αγωγής.

trox 1

Οι μαθητές και οι μαθήτριες των Δ’ και Α’ τάξεων του σχολείου μας με την επιμέλεια των διδασκαλισσών τους κ.κ Ελένης Πιπίλου, Αλεξάνδρας Κέπετζη, Ίνας Μητσιώνη και Μαρίας Σκούρτη, μέσω θεωρητικής ενημέρωσης από τον εθελοντή κ. Γιαννόπουλο,  κατανόησαν τους κανόνες οδικής ασφάλειας και οδήγησαν με ενθουσιασμό και επιτυχία στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής, που είχε δημιουργηθεί στο προαύλιο. Σε όλους/ες τους/τις μαθητές/τριες απονεμήθηκε βεβαίωση συμμετοχής στο πρόγραμμα.

trox 2

trox 3

Ευχαριστούμε θερμά τον εθελοντή του Οργανισμού «My Grand Road» κ. Σωτήρη Γιαννόπουλο για τη δημιουργία του πάρκου κυκλοφοριακής αγωγής και την επιτυχημένη παρουσίαση του προγράμματος, την Δ/νση της Τροχαίας Κορίνθου, καθώς και τον υπαρχιφύλακα τροχονόμο κ. Νικόλαο Πέππα για την πολύτιμη προσφορά του στο πρόγραμμα.