Αρχική » Χωρίς κατηγορία » ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ

Σαν σήμερα

1. 28/11/1925: Οι παιδαγωγοί Δημήτριος Γληνός και Αλέξανδρος Δελμούζος παύονται από τη Μαράσλειο Παιδαγωγική Ακαδημία, καθώς η διδασκαλία τους κρίθηκε εθνικά επιβλαβής. (Μαρασλειακά)

ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΤΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ

Στις 8  Οκτωβρίου 2021 σύμφωνα με το ΦΕΚ  του ΥΠΕΠΘ  επελέγησαν κατόπιν κλήρωσης  μεταξύ των αριστευσάντων μαθητών της Στ΄ τάξης του 1ου Δημοτικού Σχολείου Χαλάστρας οι σημαιοφόροι και οι παραστάτες  για την 28η  Οκτωβρίου  και την 25η Μαρτίου.

Η επίσημη παράδοση της σημαίας έγινε από τον Διευθυντή του Σχολείου την Παρασκευή 15 Οκτωβρίου 2021 για την πρώτη περίοδο  στη σημαιοφόρο Μαριάνθη Πιάρα και τους παραστάτες Σοφία Γούσιου, Στεργιούδη Ευδοκία , Γκιόκα Κωνσταντίνα, Αντώνη Μακράκη και Ευθύμιο Ζαβαρόπουλο

και για τη δεύτερη περίοδο στη σημαιοφόρο Σοφία Τρώντσιου και στους παραστάτες Μυρτώ- Βασιλική Φάλλα, Δανάη Ρακοπούλου, Ιωάννη Ράπτη , Μάριο Σίγγα και Σταμάτη Σίγγα.

Σαν σήμερα

Άνοιγμα μενού