ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΧΑΛΚΟΥΤΣΙΟΥ

Εγγραφές μαθητών στο δημοτικό για τη χρονιά 2020-2021

Μαΐ 202014

Εγγραφές για το σχολικό έτος 2020-2021

Οι εγγραφές των μαθητών της Α’ τάξης θα πραγματοποιηθούν από 15 ως 29 Μαΐου 2020.
Απαραίτητα δικαιολογητικά
• Βιβλιάριο υγείας παιδιού
• Ατομικό δελτίο υγείας
• Αποδεικτικό διεύθυνσης κατοικίας
• Βεβαίωση φοίτησης νηπιαγωγείου
• Πιστοποιητικό φοίτησης νηπιαγωγείου

Για την εγγραφή στο ολοήμερο απαιτούνται βεβαιώσεις εργασίας των γονέων ή κάρτες ανεργίας ή έγγραφα που αφορούν ευπαθείς κοινωνικές ομάδες.
Μετακίνηση με λεωφορείο πραγματοποιείται σε συνεννόηση με το σχολείο, κατόπιν αιτήσεως του γονέα ή κηδεμόνα.

Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε 9:00-12:00 καθημερινά στο τηλέφωνο 2295071383 με τη διευθύντρια του Δημοτικού Σχολείου Χαλκουτσίου κ. Μαρινοπούλου Χριστίνα.

Παρακαλούμε πριν προσέλθετε στο σχολείο να επικοινωνείτε τηλεφωνικά. Οι εγγραφές θα γίνονται με ραντεβού, ακολουθώντας τις οδηγίες της Πολιτικής προστασίας λόγω των μέτρων προστασίας από την πανδημία.

Δεν υπάρχει διαθέσιμη περιγραφή για τη φωτογραφία.
από κάτω από: Νέα και Ανακοινώσεις| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Εγγραφές μαθητών στο δημοτικό για τη χρονιά 2020-2021

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Ετικέτες