Δημοτικό Σχολείο Αχιλλείου Αλμυρού.

Τα δελφινάκια του Αχιλλείου

Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Σεπ 202229

9η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού-Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022      Στα πλαίσια της εναρμόνησης του εορτασμού της 9ης Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού 2022 με την Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού,

το σχολείο μας την Παρασκευή 30 Σεπτεμβρίου 2022, με κοινό σύνθημα «ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ»

και στόχο την ανάδειξη της ωφελιμότητας της άθλησης στη σωματική και πνευματική υγεία

θα πραγματοποιήσει εκπαιδευτικό περίπατο   στη θέση  Άγιος Γεώργιος  και  δράσεις  με θέμα «Άθληση και Υγεία μέσα από εκπαιδευτικά παιχνίδια με τη φύση»  στο προαύλιο του σχολείου . Τέλος  οι μαθητές θα ζωγραφίσουν αφίσες με θέμα :«ΑΘΛΗΣΗ κάθε μέρα, ΥΓΕΙΑ μια ΖΩΗ» ,που θα αναρτηθούν σε επιλεγμένα σημεία στο Αχίλλειο.

από κάτω από: Χωρίς κατηγορία| | Δεν επιτρέπεται σχολιασμός στο Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού 2022

Τα σχόλια είναι κλειστά.

Kατηγορίες

Πρόσφατα σχόλια

Σκακιστική άσκηση

μετρητής επισκεψιότητας

9/12: Παγκόσμια Ημέρα κατά της Διαφθοράς
Τη διαφθορά μάχεται εδώ και χρόνια σε παγκόσμιο επίπεδο η μη κυβερνητική οργάνωση «Διεθνής Διαφάνεια», που έπεισε τον ΟΗΕ να υιοθετήσει σχετικές πρωτοβουλίες. Η 9η Δεκεμβρίου γιορτάζεται ως Παγκόσμια Ημέρα κατά της Διαφθοράς, γιατί την ημερομηνία αυτή του 2003 η γενική συνέλευση του ΟΗΕ υιοθέτησε τη Συνθήκη κατά της Διαφθοράς.
   - Σχετικές αναρτήσεις

European Radio Logo