8/Θ Δημοτικό Σχολείο Αυλωναρίου Εύβοιας

Ιστότοπος επικοινωνίας με μαθητές, γονείς και εκπαιδευτικούς της σχολικής μας κοινότητας

Λήξη μαθημάτων, βαθμολογία, τίτλοι προόδου/σπουδών

Ιούν 202018

Η επίδοση της βαθμολογίας του γ’ τριμήνου, καθώς και οι τίτλοι προόδου/ τίτλοι σπουδών των μαθητών/τριών θα γίνει στους γονείς/κηδεμόνες την ημέρα λήξης των μαθημάτων (Παρασκευή 26-6-2020) σε κλειστό και σφραγισμένο φάκελο στην τσάντα του κάθε μαθητή/τριας, χωρίς τη φυσική παρουσία γονέων & κηδεμόνων στο σχολείο.

Ως εκ τούτου, και λαμβάνοντας υπόψη την εναλλάξ λειτουργία των υποτμημάτων, οι μαθητές θα παραλάβουν τον φάκελο με τη βαθμολογία και τον τίτλο προόδου τους την Πέμπτη 25 ή την Παρασκευή 26 Ιουνίου, ανάλογα με την ημέρα που θα έχει μάθημα το υποτμήμα στο οποίο ανήκουν.

Επισημαίνουμε πως την Παρασκευή 26 Ιουνίου το ωρολόγιο πρόγραμμα θα τηρηθεί κανονικά.

Για τους μαθητές/τριες που ανήκουν σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη νοσούν ή στο οικογενειακό τους περιβάλλον υπάρχει άτομο που ανήκει σε ομάδα αυξημένου κινδύνου για νόσηση από COVID-19 ή ήδη και θα απουσιάζουν δικαιολογημένα από το σχολείο, η βαθμολογία του γ’ τριμήνου καθώς και οι τίτλοι προόδου ή οι τίτλοι σπουδών θα επιδοθούν στους γονείς/κηδεμόνες την Παρασκευή 26 Ιουνίου από τις 09.00 εως 11.00  ή τη Δευτέρα 29 Ιουνίου από 8.00-9.00 π.μ.

Ενημερώνουμε τους γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/μαθητριών της ΣΤ τάξης  πως η εγγραφή τους στο γυμνάσιο γίνεται αυτόματα με ενέργειες του σχολείου. Υπενθυμίζουμε επίσης προηγούμενη δημοσίευσή μας σχετικά με τη δυνατότητα αλλαγής της Β’  Ξένης Γλώσσας στο γυμνάσιο.

Ιούνιος 2020

Σαν σήμερα

25/4/1850: Ο Πάουλ Γιούλιους φον Ρόιτερ, ιδρυτής του πρακτορείου ειδήσεων Reuters, χρησιμοποιεί 40 περιστέρια για να μεταφέρει στους πελάτες του το κλείσιμο των τιμών του χρηματιστηρίου.

Μεταφράστε την σελίδα

Εδώ θα αναρτηθεί η περιγραφή για το σχολείο, π.χ. την ιστορία του, τους χώρους του, τις υποδομές και τον εξοπλισμό της σχολικής μονάδας.