ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΓΟΝΕΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Αγαπητοί γονείς,

Με την επαναλειτουργία του Σχολείου,

θα παρακαλούσαμε για την κατανόηση και  συνεργασία σας,

στα παρακάτω θέματα:

α) Το πρωί, να αφήνετε μόνον τα παιδιά να μπαίνουν στο προαύλιο του Σχολείου.

Έχουν σχηματιστεί γωνιές για κάθε τμήμα, όπου θα τα περιμένει  εκπαιδευτικός .

Όσοι από εσάς θέλετε να εξυπηρετηθείτε, μπορείτε να παίρνετε τηλ. στο γραφείο της Διεύθυνσης: 2310358672.

β) Στο σχόλασμα (1.15 μ.μ.), οι μικρές τάξεις, Α’ και Β’, θα αποχωρούν από την κάτω είσοδο, προς τη Λεωφόρο.

Οι μεγάλες τάξεις, Γ’-ΣΤ’, θα αποχωρούν από την επάνω είσοδο,προς την εκκλησία.

γ) Σύμφωνα με τις οδηγίες που έχουμε, οι μαθητές και μαθήτριες δεν θα πρέπει να έχουν μαζί τους μπάλες, ή άλλα αντικείμενα για παιχνίδι, που υπάρχει περίπτωση να τα μοιραστούν με άλλα παιδιά.

δ) Η τσάντα των παιδιών, ειδικά για τις μικρές τάξεις, θα πρέπει να είναι καλά οργανωμένη, ώστε να αποφεύγουμε τυχόν μετακινήσεις των γονέων την ώρα που τα παιδιά κάνουν μάθημα.

Ευχαριστούμε για την καλή συνεργασία.

Ευχόμαστε, το διάστημα αυτό που θα λειτουργήσει το Σχολείο, να κυλήσει ο χρόνος όμορφα και δημιουργικά για όλους μας! Με υγεία πάνω απ’όλα!

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου