Διάλεξη σε θέματα σχέσεων και συμπεριφοράς των παιδιών

f02aΤο παρατηρητήριο της σχολικής βίας της Διεύθυνσης Π.Ε. Αν. Θεσσαλονίκης, σε συνεργασία με την Αντιδημαρχία Παιδείας του Δήμου μας, διοργανώνει διάλεξη/συζήτηση για την ενημέρωση των γονιών σε θέματα σχέσεων και συμπεριφοράς των παιδιών.

Η διάλεξη θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 30 Μαρτίου στις 18.00-20.00 στην Κοινοτική Αίθουσα Ασβεστοχωρίου.

Ομιλητές: α) Αθανασοπούλου Ευαγγελία,  Παιδοψυχίατρος, υπεύθυνη Ιατροπαιδαγωγικού Κέντρου Γ.Ν. Παπανικολάου. Ο  τίτλος της εισήγησης είναι: «Ο ρόλος των γονιών στην ολοκληρωμένη ανάπτυξη του παιδιού».

β) Γιαννοπούλου Ελισσάβετ, Ψυχολόγος, επιστημονική συνεργάτης 3ης  παιδιατρικής κλινικής ΑΠΘ. Ο  τίτλος της εισήγησης είναι: «Διαμόρφωση σχέσης γονέων – σχολείου και οι επιδράσεις στην προσωπικότητα του παιδιού».