Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη

Οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη θα πραγματοποιηθούν από 1 Ιουνίου έως και 19 Ιουνίου 2015 και θα γίνονται από κοινού στα γραφεία των Διευθυντών των δύο Σχολείων, από τις 08.00 έως τις 12.00. Στην Α΄ τάξη εγγράφονται υποχρεωτικά για το σχολικό έτος 2015-16, όσοι μαθητές γεννήθηκαν το έτος 2009.

Για την εγγραφή μαθητή στην Α΄ τάξη ο γονέας πρέπει απαραίτητα να προσκομίσει στους Δ/ντές των Σχολείων τα παρακάτω δικαιολογητικά:

Δικαιολογητικά που χρειάζονται για την εγγραφή:

1. Πιστοποιητικό γέννησης Δήμου ή Κοινότητας για την εγγραφή του μαθητή στα οικεία μητρώα ή δημοτολόγια, το οποίο πρέπει να εκδοθεί το τελευταίο τρίμηνο πριν την εγγραφή του μαθητή στο Σχολείο.
  2. Αποδεικτικό στοιχείο απ’ το οποίο να φαίνεται η διεύθυνση μόνιμης κατοικίας του μαθητή (απόδειξη Ο.Τ.Ε. – Δ.Ε.Η. – Ο.Υ.Θ. ή συμβόλαιο αγοράς οικίας).
  3. Προσκόμιση βιβλιαρίου υγείας του μαθητή ή άλλου στοιχείου, στο οποίο να φαίνεται, ότι έγιναν τα εμβόλια, που προβλέπονται.
  4. Το Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.).
  5. Βεβαίωση παρακολούθησης νηπιαγωγείου (αυτό θα κατατεθεί ως δικαιολογητικό μετά τις 15 Ιουνίου).