Επιστολή Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Αγαπητοί γονείς,

Ευχόμαστε «καλή χρονιά» με υγεία και δημιουργικότητα για όλα τα παιδιά του Σχολείου μας.

Η νέα σχολική χρονιά ξεκίνησε με, ευτυχώς, λιγότερα προβλήματα από πέρυσι.

Βασικοί στόχοι του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας είναι :

1.  Η μελέτη και προβολή των προβλημάτων του Σχολείου και ο συντονισμός της δράσης όλων των γονέων για την λύση τους   2. Η προσπάθεια για ανάπτυξη πολιτιστικής δραστηριότητας των μαθητών μέσα και έξω από το Σχολείο   3. Η προώθηση και ανάπτυξη του σχολικού αθλητισμού.

Είναι γνωστό ότι οι μοναδικοί πόροι του Συλλόγου είναι οι συνδρομές των μελών του.

Λόγω της οικονομικής κατάστασης κρατάμε

σταθερό το ετήσιο ποσό των δέκα 10€ ευρώ ανά οικογένεια.

Η αναγκαιότητα καταβολής των συνδρομών πρέπει να γίνει κατανοητή. Το ποσό δεν είναι μεγάλο, αλλά είναι απαραίτητο για την ομαλή λειτουργία του Συλλόγου μας. Στηρίξτε το έργο μας και εμείς θα στηρίξουμε κάθε κοινωνική, πολιτιστική, εκπαιδευτική ή ψυχαγωγική δραστηριότητα των παιδιών του Σχολείου μας.

Η δράση μας στηρίζεται στον εθελοντισμό και ελπίζουμε ότι και αυτή τη χρονιά το έργο μας θα στηριχτεί και από πολλούς γονείς εθελοντές. Γι’ αυτό δηλώστε μας εάν και σε ποιόν τομέα θέλετε να προσφέρετε.

Οι ανάγκες, οι εκδηλώσεις και γενικά τα νέα του Συλλόγου θα ανακοινώνονται στο ιστολόγιο, στη διεύθυνση http://dimotikoasvestohori.blogspot.gr/.

Για οποιοιδήποτε θέμα θέλετε να επικοινωνήσετε με τον Σύλλογο στο παρακάτω  email: dimotikoasvestohori@gmail.com

ΤΟ   Δ.Σ. ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ