Παζάρι παιχνιδιών

O Σύλλογος Διδασκόντων των Σχολείων αποφάσισε να διοργανώσει φέτος «Παζάρι Παιχνιδιών και βιβλίων» με σκοπό να καλλιεργηθεί στους μαθητές η ιδέα της επαναχρησιμοποίησης και της προσφοράς, και να αποκτήσουν εμπειρία στην οργάνωση μιας εκδήλωσης και την πώληση παιχνιδιών.

Το παζάρι θα πραγματοποιηθεί από 16 έως 20 Δεκεμβρίου και θα λειτουργεί στα διαλείμματα.

Για το λόγο αυτό καλούμε όλους του μαθητές/τριες να φέρουν από το σπίτι τους παιχνίδια και βιβλία που δεν χρησιμοποιούν και είναι σε καλή κατάσταση ώστε να μπορούν να πουληθούν (επιτραπέζια, παζλ, λούτρινα, ζωάκια, παιχνίδια κατασκευών, παιδικά CD, DVD, βιβλία κλπ.).Τα παλιά παιχνίδια θα πουληθούν σε συμβολικές τιμές και τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα διατεθούν για φιλανθρωπικό σκοπό.

Παρακαλούμε πολύ όλους τους γονείς να βοηθήσουν για την επιτυχία της εκδήλωσης.

Ευχαριστούμε για τη συμπαράσταση και τη συμμετοχή σας.

Οι εκπαιδευτικοί των Σχολείων