Ενημερωνόμαστε για την υγιεινή διατροφή!

Φεβ 20153

Τη Δευτέρα 12 Ιανουαρίου 2015, πραγματοποιήθηκε ομιλία από τη Διαιτολόγο του Νοσοκομείου Κιλκίς κα. Καναρίδου Ασημένια με θέμα «Υγιεινή Διατροφή» στο Πολιτιστικό Κέντρο του Άσπρου.
Στην εκδήλωση εκτός από τους εκπαιδευτικούς, τις μαθήτριες και τους μαθητές, ήταν προσκαλεσμένοι οι τοπικές αρχές,η Πρόεδρος κοινότητας Άσπρου,ο ιερέας, η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων, καθώς και όλοι οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών μας προκειμένου να ενημερωθούν για την υγιεινή διατροφή.
Η δράση ήταν κοινή από το Δημοτικό Σχολείο Άσπρου και από το Νηπιαγωγείο Άσπρου.DSC04628

Η Διατροφολόγος  κα. Καναρίδου Ασημένια

Η Διατροφολόγος