Έναρξη σχολικού έτους 2014-15

Σεπ 20147

Αγιασμός

Αγαπητοί Γονείς,

Την Πέμπτη, 11 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα ο9.30 το πρωί, θα πραγματοποιηθεί ο Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά. Οι μαθητές θα προσέλθουν στις 09.00 πμ και θα αποχωρήσουν από  το σχολείο στις 10.30 πμ.,  αφού πρώτα γνωρίσουν τους  νέους τους  δασκάλους   και παραλάβουν τα βιβλία της καινούριας τους τάξης.

Η πρώτη μας συγκέντρωση θα πραγματοποιηθεί την ίδια μέρα στις 18.00 μμ. Θα ενημερωθείτε για θέματα που αφορούν τον Προγραμματισμό Εκπαιδευτικού Έργου του σχολείου μας για το σχολικό έτος 2014-15.

Την Παρασκευή 12 Σεπτεμβρίου 2014 και ώρα 11.30 το πρωί σας περιμένουμε για την πρώτη γνωριμία και συνεργασία με τους δασκάλους της τάξης. Τη μέρα αυτή οι μαθητές θα σχολάσουν στις 12.30 μμ. Από τη Δευτέρα 15/9/2014 θα εφαρμόζεται κανονικά το ωρολόγιο πρόγραμμα που θα δοθεί στους μαθητές.

Σας ευχαριστώ και εύχομαι καλή σχολική χρονιά σε όλους!

Ο Δ/ντης

Τζουμέρκας Αναστάσιος