Δημοτικό Σχολείο Ασωπίας

Καλωσήρθατε στο ιστολόγιο του σχολείου μας

ΤΣΙΚΝΟΠΕΜΠΤΗ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ

Μαρ 20194

Την Πέμπτη 28 Φεβρουαρίου το Σχολείο μας γιόρτασε την Τσικνοπέμπτη. Η αυλή του σχολείου πλημμύρισε με γέλια, χαρές, χορό και … σουβλάκια. Οι μαθητές ντυμένοι με τις αποκριάτικες στολές τους, χόρεψαν,έπαιξαν, διασκέδασαν με την ψυχή τους και  γεύτηκαν νόστιμα σουβλάκια και άλλα εδέσματα.

Ευχαριστούμε πολύ το Σύλλογο γονέων και κηδεμόνων του σχολείου μας για την ενεργό συμμετοχή του σε όλες τις εκδηλώσεις του σχολείου και συγκεκριμένα για τη διοργάνωση της αποκριάτικης γιορτής . Ευχαριστούμε επίσης το κατάστημα του κ. Πέππα Βασίλη και Κατσέλη Αντώνη για τις αποκριάτικες γιρλάντες που προσέφερε για το στολισμό του σχολείου μας.

Τα σχόλια είναι κλειστά.

H ώρα είναι…

Σαν σήμερα

1. 13/11/1864: Δημοσιεύεται το νέο Σύνταγμα της Ελλάδας, με το οποίο καταργείται η Συνταγματική Μοναρχία και καθιερώνεται η Βασιλευόμενη Δημοκρατία.

Εκπαιδευτικό Λογισμικό