Ερωτηματολόγιο του Healthy me

Στα πλαίσια του προγράμματος Erasmus + περάσαμε πλεόν στη 2η θεματική ενότητα για φέτος που αφορά την αγωγή υγείας. Η ενότητα Healthy me ξεκίνησε με τη σύνταξη και τη συμπλήρωση ενός ερωτηματολογίου το οποίο αφορά τις καθημερινές διατροφικές, και όχι μόνο, συνήθειές μας.

IMG_0934IMG_0935

Οι μαθητές των Ε΄και ΣΤ΄τάξεων ξεκίνησαν και, αφού συμπλήρωσαν τις ερωτήσεις, βοήθησαν τους μαθητές των μικρότερων τάξεων, μεταφράζοντας τα κείμενα.

IMG_0933

Συνέχεια έχει η διοργάνωση μιας απογευματινής συνάντησης στην οποία οι γονείς και μέλη της τοπικής κοινωνίας, θα έχουν την ευκαιρία να συμπληρώσουν το ερωτηματολόγιο, πάντα με τη βοήθεια των μαθητών, οι οποίοι θα αναλάβουν τόσο την παρουσίαση, όσο και τη μετάφραση των ερωτήσεων, καθώς και τον χειρισμό των tablet για την ηλεκτρονική συμπλήρωση.

IMG_0941