IMG_0316

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Το Σχολείο μας έκανε την Χριστουγεννιάτικη γιορτή και το παζάρι του στις 22 Δεκεμβρίου. Όλα έγιναν στο Γυμνάσιο του Χανδρά που μας φιλοξένησε.

IMG_0316

Το θεατρικό μας ήταν η “Φρικαντέλα, η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα” του Ευγένιου Τριβιζά και ήταν υπέροχο!!! Τα παιδιά της Ά τάξης παρίσταναν τα μικρά παιδιά και οι μεγαλύτεροι μαθητές τους ήρωες του θεατρικού. Μόλις τελειώσαμε το έργο, ήρθε ο Άγιος Βασίλης και έφερε δώρο κούπες σε όλα τα παιδιά και του σχολείου και στα πιο μικρά.

IMG_0359

Το παζάρι μας πήγε και αυτό υπέροχα! Περνούσαν συγγενείς και φίλοι των παιδιών και αγόραζαν ημερολόγια, γλυκίσματα, γούρια, χριστουγεννιάτικα στεφάνια και πολλά χειροποίητα πράγματα.

IMG_0319

Αυτή ήταν η γιορτή του Δημοτικού Σχολείου Αρμένων και μπορείτε να την παρακολουθήσετε εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=mX5J4vKsXHI

Παρασκευή Κουνδουράκη

Ε’ Τάξη