ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΜΕΝΩΝ

Το σχολείο των τεσσάρων εποχών

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

Ιαν 201619

Το Σχολείο μας έκανε την Χριστουγεννιάτικη γιορτή και το παζάρι του στις 22 Δεκεμβρίου. Όλα έγιναν στο Γυμνάσιο του Χανδρά που μας φιλοξένησε.

IMG_0316

Το θεατρικό μας ήταν η «Φρικαντέλα, η μάγισσα που μισούσε τα κάλαντα» του Ευγένιου Τριβιζά και ήταν υπέροχο!!! Τα παιδιά της Ά τάξης παρίσταναν τα μικρά παιδιά και οι μεγαλύτεροι μαθητές τους ήρωες του θεατρικού. Μόλις τελειώσαμε το έργο, ήρθε ο Άγιος Βασίλης και έφερε δώρο κούπες σε όλα τα παιδιά και του σχολείου και στα πιο μικρά.

IMG_0359

Το παζάρι μας πήγε και αυτό υπέροχα! Περνούσαν συγγενείς και φίλοι των παιδιών και αγόραζαν ημερολόγια, γλυκίσματα, γούρια, χριστουγεννιάτικα στεφάνια και πολλά χειροποίητα πράγματα.

IMG_0319

Αυτή ήταν η γιορτή του Δημοτικού Σχολείου Αρμένων και μπορείτε να την παρακολουθήσετε εδώ: https://www.youtube.com/watch?v=mX5J4vKsXHI

Παρασκευή Κουνδουράκη

Ε’ Τάξη