Τα Χριστούγεννα της Λούλας, της Στρουμπουλούλας Γαλοπούλας, στο Σχολείο μας.

Έρχονται τα Χριστούγεννα

με ζώνουνε τα φίδια

μήπως με μαγειρέψουνε

με νόστιμα στολίδια;

Τα υλικά της συνταγής

κάπου είναι κρυμμένα

βρείτε τα και γλιτώστε με

την έρημη και μένα!

Ένα κυνήγι θησαυρού

σας έχουν ετοιμάσει

και αν τα καταφέρετε

κανένας δεν θα χάσει!!!!12341186_570871299743355_7555904830393011741_n

Την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου στις 11.οο π.μ. (ώρα προσέλευσης 10.30) στο Δημοτικό Σχολείο των Αρμένων, υποδεχόμαστε την Λούλα τη Γαλοπούλα, από το παραμύθι του Ευγένου Τριβιζά. Τα παιδιά θα παρακολουθήσουν τη δραματοποίηση του παραμυθιού, θα κάνουν χαρτοκοπτική (ψαλιδάκια απαραίτητα) και μετά θα ξεκινήσει το κυνήγι!!! ‘Οχι της γαλοπούλας βέβαια…. Τα παιδιά λύνοντας γρίφους θα πρέπει να βρουν τα συστατικά μιας άλλης συνταγής που     θα ετοιμάσουν για το Χριστουγεννιάτικο τραπέζι. Την εκδήλωση διοργανώνουν η ομάδα Sitia Moms Unite, το προσωπικό του Δ. Σχ. Αρμένων και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Σχολείου μας και απευθύνεται σε ΟΛΑ τα παιδάκια που επιθυμούν να λάβουν μέρος. Σας περιμένουμε με μεγάλη χαρά και θέλουμε να ευχαριστήσουμε από καρδιάς τα μέλη του Sitia Moms που θέλησαν να κάνουμε κάτι τόσο όμορφο, που μπορούν να το ευχαριστηθούν και τα παιδιά των χωριών της περιοχής μας.