Ο Δήμος Τανάγρας εν δράσει

19 Δεκέμβριος 2014

Ο Δήμος Τανάγρας φέτος είχε προγραμματίσει να γίνει γιορτή των Δ.Δ. Άματος,  Ασωπίας , Καλλιθέας, Τανάγρας στην κεντρική πλατεία του Δ.Δ. Καλλιθέας την Πέμπτη 11-12-2014, όμως η προγραμματισμένη δράση ακυρώθηκε λόγω των πολύ κακών καιρικών συνθηκών που επικρατούσαν τη συγκεκριμένη ημέρα.

Όλα τα παιδιά είχαν στείλει γράμμα στον Άγιο Βασίλη και μετά από κλήρωση ο Δήμος θα μοίραζε τέσσερα ποδήλατα ένα για κάθε σχολική μονάδα.

Αντί αυτού και προς έκπληξη όλων μας η δράση πραγματοποιήθηκε από το δήμο με την επίσκεψη των συντελεστών ξεχωριστά στο κάθε σχολείο. Ο Άγιος Βασίλης ήρθε απροειδοποίητα στο σχολείο μας την ίδια μέρα και ενώ εμείς στολίζαμε το χριστουγεννιάτικο δέντρο μας.

Η έκπληξη απρόσμενη και η χαρά και ο ενθουσιασμός των παιδιών απερίγραπτος.

Μοιράστηκαν δώρα και γλυκίσματα σε όλα τα παιδιά, τραγουδήσαμε τα κάλαντα και χριστουγεννιάτικα τραγούδια και στη συνέχεια με κλήρωση βρέθηκε ο τυχερός που το γράμμα που είχε στείλει κέρδιζε το ποδήλατο.

Θέλουμε όλοι να ευχαριστήσουμε τους διοργανωτές αυτών των δράσεων και τους ευχόμαστε :

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ