Ο Άγιος Βασίλης πέρασε πρώτα από το χωριό μας!!!

19 Δεκέμβριος 2014

Ο Δήμος Τανάγρας επέλεξε φέτος μια διαφορετική δράση για τον εορτασμό των Χριστουγέννων.

Διοργάνωσε σε κάθε τοπικό διαμέρισμα του δήμου διάφορες δράσεις για την εορτή των Χριστουγέννων.

Στο Δ.Δ. Άρματος οι εκδηλώσεις πραγματοποιήθηκαν τη Δευτέρα 8-12-2014 το απόγευμα στην κεντρική πλατεία του χωριού σε συνεργασία με το δημοτικό Σχολείο και το Νηπιαγωγείο, το μορφωτικό σύλλογο του χωριού <<Οι φίλοι του βιβλίου>>, το σύλλογο γυναικών, την τοπική ποδοσφαιρική ομάδα.

Όλα ήταν μαγευτικά, φωταγωγήθηκε το μεγάλο φυσικό κυπαρίσσι υπό τους  γλυκούς ήχους  των κάλαντων που τραγούδησαν οι μαθητές των σχολείων μας .

Στη συνέχεια το ξωτικό που συνόδευε τον Άγιο Βασίλη ζωγράφισε τα προσωπάκια όλων των παιδιών με διάφορες χριστουγεννιάτικες φιγούρες και ο Άγιος Βασίλης μοίρασε δώρα σε όλα τα παιδιά.