Συνάντηση με τον σχολικό σύμβουλο

Κάτω από: Ανακοινώσεις και νέα,ΑρχικήΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΡΚΑΣΑΣ ΚΑΡΠΑΘΟΥ στις 12:06 μμ στο Δευτέρα, 17 Οκτωβρίου, 2016

17 Οκτωβρίου 2016

Δημοτικό Σχολείο Αρκάσας

Αγαπητοί γονείς,

το να είναι κανείς γονιός δεν είναι εύκολη υπόθεση. Ειδικά σ΄ένα συνεχώς μεταβαλλόμενο κοινωνικό περιβάλλον, ο σύγχρονος γονιός καλείται να ισορροπήσει σε πολλαπλούς ρόλους με απαιτήσεις και διαφορετικές ανάγκες. Με στόχο να δοθούν ερεθίσματα που θα οδηγήσουν σε συζήτηση για τις δυσκολίες, τις προκλήσεις αλλά και τις ευκαιρίες που αναδύονται από το γονεϊκό ρόλο, σας καλούμε την Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2016, 6μ.μ. στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Καρπάθου, όπου θα πραγματοποιηθεί συνάντηση με το Σχολικό Σύμβουλο, Πέτρο Σπανό, και την ψυχολόγο και εκπαιδεύτρια του Προγράμματος «Συμβουλευτική Γονέων», Άρτεμη Αντωνίου.

Ο Προϊστάμενος
Γρηγόρης Τσομπανίδης