Εορτασμός “25ης Μαρτίου 1821”

Μια εξαιρετική γιορτή για τον εορτασμό της “25ης Μάρτιου 1821”  παρουσίασαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε’& Στ’ τάξης  υπό την καθοδήγηση των δασκάλων τους κ. Χ. Καραγιάνη και κ. Α.Κορτσινόγλου.  Ανέβασαν το θεατρικό “Το Μεσολόγγι ζει” και ζωντάνεψαν τις δύσκολες συνθήκες επιβίωσης των “ελεύθερων πολιορκημένων”  πριν την ηρωική έξοδο.  Οι μαθητές/τριες απέσπασαν το πιο ζεστό χειροκρότημα για την άψογη απόδοση του κειμένου . Θα πρέπει να σημειώσουμε ότι τα παιδιά φόρεσαν παραδοσιακές στολές τις οποίες δανείστηκαν από τον Μορφωτικό Συλλόγο Ανέζας, τον οποίο ευχαριστούμε για την προσφορά  και τη συνεργασία. Συγχαρητήρια στα παιδιά για τη γιορτή αλλά και για την άψογη εμφάνιση του τμήματος παρέλασης ανήμερα της επαιτείου. Το τμήμα παρέλασης συνόδεψαν οι εκπαιδευτικοί Α. Σάκκουλας και Ξένια Καδή.

fb1351d1 a7b5 4e75 8a92 70d6cc062e63 2 8d9b2147 c9d2 4d5b a46f fb7cce98dd5f