<>

11 15 Φεβρουαρίου είναι η  Διεθνής ημέρα κατά του Παιδικού Καρκίνου. Το  (ICCD) είναι μια παγκόσμια εκστρατεία συνεργασίας  και δράσεων  για την καταπολέμηση του παιδικού καρκίνου.

Μια από τις δράσεις ευαισθητοποίησης για τον παιδικό καρκίνο είναι και η τριετής εκστρατεία (20021-2023) της ICCD <<TREE OF LIFE >>στην οποία συμμετείχαν και οι μαθητές του ολοήμερου τμήματος του σχολείου μας. Με τα χρωματιστά ψηφιακά χεράκια που δημιούργησαν τα παιδιά και με τις ευχές που έγραψαν έστειλαν το δικό τους μήνυμα ελπίδας για έναν κόσμο με παιδιά που δεν θα υποφέρουν. Στο τέλος  παρέλαβαν από τον οργανισμό μια βεβαίωση συμμετοχής !

α 1

1 1

3 1

5 1